Ko ieškoti Graikijoje: vyno prie fetos ar filosofijos?
2022-07-19
Nediskutuotinas faktas yra tai, kad vyno kultūros raidoje Graikija užima reikšmingą vietą. Jos žemėje ir aplink Europą randame graikams būdingas molines amforas vynui laikyti bei gabenti, vynuogėms spausti skirtus įrenginius ir galiausiai įrašus: „vynas“, „vynuogynas“, „vyno pardavėjas“. Tačiau šiandien, kai parduotuvių lentynos pripildytos vyno iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ar Naujojo Pasaulio šalių, o graikiškas kukliai rikiuojasi mažiausiai pastebimose lentynose, tikrai kyla klausimas, ar antikos indėlis dar reikalingas šiandien.
Vyno istorija ir turizmas Graikijos Achajoje
2021-05-17
Kai pirmą kartą visureigiu serpantinais pakilau į Egialijos vynuogynus, man užgniaužė kvapą. Iš visų pusių supantys kalnai, aukštis, čia pat po kojomis jūra ir vynuogynai, apsupti plytų spalvos dirvožemio takelių. Ne veltui ten augančios vynuogės vadinamos „Sideritis" (Σιδερίτης) – tai graikiškai reiškia geležį.
„Xinomavro“ iš Graikijos šiaurės
2016-01-06
Graikai Europą išmokė sodinti vynuoges. Tačiau mokiniai seniai aplenkė mokytoją – apie Graikijos vyną retai pagalvojame. Geriame vyną iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos. Dažniau mus sudomina Čilė ir Pietų Afrikos Respublika, net Austrija, Naujoji Zelandija, bet nebe Graikija. Tačiau šios šalies vyno pramonė gyvena visavertį gyvenimą. Ir jo centre – vynuogių, kuriomis būtų galima iš naujo užkariauti pasaulį, paieška. Viena iš sėkmingų kandidačių – raudonosios ‘Xinomavro‘ – gėliškos, tamsių aromatų mėsingų taninų prisodrintos vynuogės, augančios Graikijos šiaurėje. Jų vynus ragaujame su Konstantinosu Lazarakisu MW.
2014 metais pasaulyje buvo pagaminta 27 mlrd litrų vyno
2015-10-08
Pasaulinė vyno ir vynuogių organizacija (OIV) skelbia, kad pasaulyje pernai buvo pagaminta 27 milijardai litrų vyno.
Graikijos vynas
2005-04-12
Graikijos vynuogių auginimo ir vyno gamybos tradicijoms – per 4 tūkstančius metų. Nors vyndarystė gimė ne Graikijoje, bet šioje šalyje ji įgavo reikšmės – kartu su žemdirbyste ir gyvulininkyste tapo žemės ūkio dalimi.
Graikija - ne vien retsina
2005-04-12
Lėktuvui leidžiantis į Atėnų oro uostą, akį patraukia nedideli geometrinių figūrų ornamentai. Nusileidus ir pajudėjus link Atėnų, kur tik žiūrėsi – visas žemės plotas nusėtas vynuogynų. Kur vynuogių nepasodinta, ten išsikerojusios alyvmedžių šakos. Nedideli ūkeliai, apsupę antikos miestą, pagyvina ganėtinai skurdų gamtovaizdį. Nors vyndarystė ir kildinama iš jai priklausančios Kretos salos, iš kelių tūkstančių vynuogių veislių Graikijoje auga tik 15.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne