Apie kelių vynuogių veislių iš skirtingų vietovių arba derlių maišymą žinoma nuo seno. Klasikiniai Bordo ir Šampanės vynai yra žymiausi maišymo pavyzdžiai. Stipriųjų gėrimų pasaulyje spiritų maišymas yra ne mažiau paplitęs, tačiau apie konkrečias sudedamąsias dalis eiliniam vartotojui paprastai pasakoma labai nedaug. Vyno pramonėje yra įprasta nurodyti tikslias vynuogių proporcijas ir kitus gamybos niuansus. Kalbant apie stipriuosius gėrimus, įprasta informuoti tik apie ilgiau brandinto viskio, romo arba brendžio amžių, o apie bazinio lygio gėrimus pasakoma dar mažiau.
Maišytas viskis (blended whiskey) yra vienas tokių produktų. Škotijos ir Airijos įstatymai reikalauja, kad maišomų spiritų amžius būtų ne trumpesnis nei 3 metai ir viena diena. Kitas svarbus momentas, jog šiame mišinyje panaudojamos skirtingos spirito rūšys – iš kelių kultūrų (kukurūzų, kviečių, rugių, avižų) distiliuoti grūdiniai (grain) ir miežių salyklo (single malt) spiritai. Salykliniai (miežių) spiritai yra brangesni ir stipresnio skonio, todėl ekonominiais ir stilistiniais sumetimais jų dalis maišytuose viskiuose yra mažesnė.
„Grant’s School of Blending“ sesijos metu buvome informuoti, jog „Grant‘s“ baziniame maišytame viskyje salyklinio viskio kiekis siekia vos 30 %, tačiau kuriant kompleksiškesnį produktą proporcija gali kisti bent iki 50/50. Kiekviena iš dviejų sesijos dalyvių grupių turėjo sukurti savo unikalų mišinį panaudodama 12 metų statinėse brandintus spiritus. Nors pramonėje neretai panaudojamos net keliasdešimt skirtingų spiritų rūšių, mūsų atveju buvo pateikti septyni neskiesti spiritai: penki salykliniai ir du grūdiniai.
Pagrindinis reikalavimas mišiniui buvo susijęs tik su grūdiniais viskiais: jų dalis turėtų būti ne mažesnė nei 50 %, o pačių spiritų skaičius nebuvo ribojamas. Mūsų grupė sutarė panaudoti tris salyklinius (45 %) ir du grūdinius viskius (55 %). Siekiant dermės ir subtilumo, buvo atsisakyta vieno dūminio ir vieno saldesnių aromatų salyklinio viskio. Spiritų mišinio, kuriam buvo suteiktas pavadinimas „4 P.M. Fog“, stiprumas siekė 60,5 % alk. Kadangi neskiesti „statinės stiprumo“ viskiai gana retai pasirodo rinkoje, buvo numatyta, jog „pardavimui skirtas“ viskis bus praskiestas vandeniu iki 40–43 % alk. Džiugu, kad rezultatu liko patenkinti ne vien sesijos dalyviai, bet ir viskio ambasadoriai iš Škotijos.