‘Nebbiolo’ keliu, arba rūkų vynuogių kilmės beieškant
2022-12-15
Kalbant apie ‘Nebbiolo’, garsiausiai skamba vynų karaliaus ir karalienės – „Barolo“ ir „Barbaresco“ – vardai. Tačiau XIX a. ir XX a. sandūroje buvo kitaip. Šiaurės Pjemonte ‘Nebbiolo’ vynuogynai sudarė daugiau nei 40 000 ha, o vynai puikavosi populiarumu. Straipsnyje lankomės šiose mažiau žinomose vietovėse, kur iki šiol daromas išskirtinio stiliaus "Nebbiolo": Lessona, Bramaterra, Gattinara, Boca, Gheme.
Barolo metai: geri, geriausi, nepakartojami
2021-01-12
Ruduo Pjemonte. Antra spalio pusė. Vyndariai renka vėlyvą ‘Nebbiolo’ vynuogių derlių. Kasmet tenka būti Pjemonte šiuo ypatingu metu, pasinerti į vietinio ritmo šurmulį, stebėti darbus iš šalies, o kartais – matuoti vyndario batus. Būtent šiuo metų laiku galima patirti visa apimantį nerimą, besitęsiantį, kol vyndariai priima sprendimą pradėti derliaus rinkimą. Po to visa vyno bendruomenė aptarinėja vyravusias oro sąlygas, ragauja ir vertina kokybinį ‘Nebbiolo’ derliaus potencialą, bandydama atsakyti į klausimą, ar šie derliaus metai buvo geri, palyginti su geriausiais praėjusiais vynmečiais
Trumpas įvadas į Barolo Cru sistemą: miesteliai ir garsiausi jų vynuogynai
2020-12-21
Barolo DOCG kilmės nuorodą turi 11 miestelių. Miesteliams priklausančių kalvų dirvožemis visur tas pats – dumblo, priemolio, klintmolio, smėlio, kalkakmenio dariniai, tačiau ne toks pat. Kalvotas Pjemonto reljefas pradėjo formuotis Seravaliano laikotarpiu, prieš 12–15 mln. metų. Tektoninių plokščių susidūrimo metu rytinė plokštė palindo po vakarine. Rytinėje pusėje iš jūros išniro stačių šlaitų kalvos, šiandien vadinamos Alta Langa. Vakarinė dalis liko po vandeniu iki Tortoniano laikotarpio, vyravusio prieš 5–8 mln. metų, kada, atsivėrus Gibraltaro sąsiauriui, jūros vanduo nuslūgo atverdamas likusią Pjemonto dalį.
Pjemonte vietiniu ritmu
2019-05-23
Šių metų balandį vykome į Pjemontą, tiesiai į „VINUM Alba“ šventę, kurios metu miesto gatvės ir aikštės pirmąkart virto vyninėmis, atviromis visiems vyno kultūros gerbėjams. Vaikams čia buvo įrengtos žaidimų aikštelės, kruopščiai suplanuota edukacinė programa apie Pjemonto vyndarystę, nemokamas autobusas vežė į Langės ir Roero vynines, enotekas ir vyno muziejus. Golfo mėgėjų klubai viliojo pasiūlymais vyno kultūrą pažinti vietinės gamtos apsuptyje, golfo laukuose.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne