Senų ‘Zinfandel‘ vynuogynai Sonomoje
2016-05-01
Tie, kas nori savo akimis pamatyti gyvą vyndarystės istoriją, turėtų aplankyti Kaliforniją ar Australiją. Lyginant su Europa, ten tikras šimtamečių vynuogynų rojus. Australijoje geriausiai išsilaikę ‘Shiraz‘, Kalifornijoje – ‘Zinfandel‘ vynmedžiai. Iš pastarųjų derliaus šiandien daromas įspūdingas vynas.
Kur žmonės vyną aukštyn kojom gamina (I dalis)
2016-05-01
Naujoji Zelandija – tai labiausiai nuo Lietuvos nutolusi vyną gaminanti šalis, turinti mažiau nei 200 metų vyno gamybos patirties ir šiuo metu galinti išdidžiai lygiuotis su vyndarystės ištakomis laikomų Europos šalių vynais. Mums, lietuviams, turbūt labiausiai žinomi ir Lietuvos rinkoje randami Naujosios Zelandijos vynai yra „Sauvignon Blanc“ iš Marlboro (Marlborough) ir „Pinot Noir“ iš Centrinio Otago (Central Otago) regionų. Tačiau už šių pavadinimų slypi dar didesni ir įdomesni lobynai.
Rožinio vyno stiliai: pasaulis per Ispanijos prizmę.
2016-06-05
Nežiūrint to, kad devyniems iš dešimties vartotojų vyno skonis yra nesvarbus ir nesuprantamas dalykas, rožinio vyno įvairovės ignoruoti negalima. Joje telpa ne tik juslėmis (skonis, spalva, kvapas), bet ir širdimi (gamybos tradicijos) bei protu (vartojimo filosofijos) priimami dalykai. Rožinis vynas yra palyginti nesenas reiškinys, didžiausią plėtrą per visą savo egzistavimo istoriją išgyvenantis būtent dabar.
Tikras “Shiraz” gerbėjas
2005-04-12
Algį Ramanauską-Greitai kalbina Jūratė Sprindžiūnaitė. Atskleisime paslaptį. Jeigu ketinate malonia staigmena pradžiuginti žinomą televizijos laidų kūrėją ir vedėją Algį Ramanauską-Greitai, dovanokite jam butelį „Shiraz“ vyno. Pageidautina iš Australijos. Ir dar tokį, kurį rekomenduojama palaikyti rūsyje.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne