Oregonas ribojasi su Ramiuoju vandenynu, didingais kalnais, pelkėmis, dykumomis, kalvotomis dirbamosiomis žemėmis ir vidaus vandens keliais, todėl jo kraštovaizdis vaizdingas ir įvairus, o žemės ūkio ir žvejybos pramonė čia labai išvystyta. Valstija tiekia medieną, uogas, riešutus, sėklas, apynius, galvijus, pieno produktus, paukštienos gaminius, taip pat daugybę medžių sodinukų, dekoratyvinių augalų ir gėlių. Tarp gausybės gėrybių yra gaivių vėsaus klimato vynų, kurie gaminami vynuogynuose ir vyninėse nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio. Per pastaruosius kelerius metus Oregonas dėl savo aukštos kokybės „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“ vynų pelnė tarptautinį pripažinimą.
Vilameto slėnio vynuogininkystės zonoje įsikūrusi didžioji dalis Oregono vyno daryklų ir vynuogynų. Plačiausioje vietoje slėnis tęsiasi 90 km iš vakarų į rytus ir 170 km iš šiaurės į pietus. Derlingą slėnį nuo šalto Ramiojo vandenyno oro ir liūčių iš vakarų pusės saugo Pakrantės kalnai (Coastal Range), o nuo sausų, aukštų rytų Oregono dykumų – Kaskadų kalnai (Cascade Range) rytuose. Vilameto slėnyje vynuogių auginimo sezonas paprastai būna švelnus: sausos, šiltos vasaros su ilgomis, šviesiomis dienomis ir vėsiais vakarais bei ilgas derliaus nuėmimo sezonas, kuris tęsiasi iki lietaus, prasidedančio maždaug spalio viduryje. Daugiausia kritulių iškrenta nuo spalio iki balandžio mėn.
Eola-Amity Hills AVA yra įsikūrusi pačioje Vilameto slėnio širdyje. Šiame vyno regione gausu įvairios žemdirbystės šeimyninių ūkių, o tai yra ryškus kontrastas daugeliui pasaulio vyno regionų būdingai monokultūrai. Nuo šių kalvų atsiveria vaizdingos apylinkės ir nuostabūs vaizdai į Pakrantės kalnų grandinę vakaruose ir snieguotus Kaskadų kalnus rytuose. Eolos kalvos pavadintos graikų vėjų dievo Eolo vardu. Šios vietovės žemės ūkio istorija siekia XIX a. vidurį, nors tik XX a. aštuntajamedešimtmetyje ūkininkai pradėjo pripažinti vietove tinkama vynuogininkystei.
2006 m. oficialiai pripažinus Eola-Amity Hills AVA, ji tapo viena iš šešių Willamette Valley AVA subapeliacijų. Ji yra į šiaurės vakarus nuo Oregono valstijos sostinės Salemo ir eina kalnų grandine, nusitęsusia iš šiaurės į pietus kaip sala slėnio apačioje. Eola-Amity Hillsą sudaro du kalnagūbriai, besidriekiantys per 45-ąją lygiagretę: šiaurėje yra Amity Hillsas, o pietuose – Eola Hillsas.
Šio subregiono vynuogynai auga nuo 100 iki 360 m aukštyje. Eola-Amity Hillse daug dėmesio sulaukė ne tik plačiai žinomos ‘Pinot Noir’, bet ir ‘Chardonnay’. Taip pat auginamos ‘Pinot Gris’, ‘Pinot Blanc’, ‘Aligoté’, ‘Pinot Meunier’, ‘Riesling’, ‘Gewürztraminer’, ‘Sauvignon Blanc’, ‘Syrah’ ir ‘Gamay’ bei kitos veislės. Šiuo metu Eola-Amity Hills regioneyra daugiau kaip 30 vyndarių ir daugiau kaip 90 vynuogynų, daugelyje iš jų ūkininkaujama tvariai, ekologiškai arba biodinamiškai. Šiandien šioje vietovėje gaminami pasaulinės klasės vėsaus klimato vynai, kurie dažnai lyginami su Burgundijos vynais. Todėl šios regiono dalies žemė, vynuogės ir vynai turi didelę paklausą.
Eola-Amity Hillso klimatui didelę įtaką daro tai, kad jis yra į rytus nuo Van Duzerio koridoriaus – plyšio Pakrantės kalnų ruože, per kurį vėsus Ramiojo vandenyno oras plūsta į Vilameto slėnį ir patenka į Eola-Amity Hillso regioną, nutolusį per 60 km. Vakarų vėjas nuolat pučia į šiose kalvose augančius vynuogynus, todėl vynuogės jaučia pastovaus ir nuspėjamo vėjo įtaką, dėl kurio paros temperatūra svyruoja 15–25 laipsnių. Vasaros popietėmis pučiantys stiprūs vėjai atvėsina uogas po dienos karščio, todėl vietinės vynuogės išsaugo natūralų rūgštingumą ir iš jų padaroma šviesesnio ir gaivesnio vyno.
Van Duzerio vėjo taip pat padeda išlaikyti vynuogynus sausus ir apsaugo juos nuo miltligės augimo sezono metu. Dėl to gaunami švarūs vaisiai su ryškia rūgštimi yra viena iš priežasčių, kodėl vyndariai labai vertina šios vietovės vynuoges. Dėl nuolatinių vėjų Eola-Amity Hillse augančių vynuogių odelė būna storesnė. Dėl to raudonojo vyno taninai palyginti tvirti, spalva sodresnė, o baltojo – sunkesnė fenolinė struktūra ir ypatinga gaiva. Dėl to vyndariai stengiasi, kad spaudimo ir fermentacijos metu nebūtų išgauta per daug fenolinių medžiagų. Verta atkreipti dėmesį į vieną terroir ypatybę: vakarinėje regiono dalyje vėjas pučia visu stiprumu, o rytinėje kalvos dalyje sušvelnėja.
2019 m. Van Duzer AVA statusas buvo suteiktas slėnyje esančiai žemų kalvų teritorijai, kuri yra arčiau Van Duzerio koridoriaus. Nors šioje vietovėje taip pat vyrauja panašaus stiprumo vėjai, dirvožemį sudaro daugiausia jūrinės nuosėdos. Yamhill-Carltonas, Dundee Hillsas ir Ribbon Ridge’as giliau žemyne, todėl čia visą vegetacijos sezoną vyrauja aukštesnė temperatūra. Į šiaurės vakarus nuo Eola-Amity Hillso esantis McMinnville AVA yra išsidėstęs pakrantės kalnagūbrio pakraščiuose. Šioje vietovėje yra bazaltinių uolienų, atsiradusių iš vandenyno dugno, susimaišiusių su jūrinėmis nuosėdomis ir šiek tiek vulkaninių uolienų. Be to, daugelyje vietovių pučia Van Duzerio vėjai, tačiau giliau žemyne esančiose kalvose vynuogėms augti yra pernelyg šalta.
Eola-Amity Hills AVA dirvožemiai paprastai yra ne tokie gilūs nei kitų Willamette Valley AVA. Aukštutinėse kalvose vyrauja akmenuotas, gerai drenuojamas bazaltinis priemolis. Šių dirvožemių pagrindas atsirado prieš 6–15 mln. metų, kai iš vulkaninių plyšių rytinėje Kaskadų kalnų pusėje lavos upės tekėjo Kolumbijos tarpekliu į Vilameto slėnį. Šie bazalto srautai padengė besiformuojančio Vilameto slėnio dugno jūrinių nuosėdų sluoksnius. Vėliau Kolumbijos upės bazalto sluoksniai pakilo, pasviro ir prieš 1,6 mln. metų suformavo kalnų lūžio bloką, lavos sluoksniai pasviro į rytus, palikdami gana statų Eolos kalvų vakarinį šlaitą. Todėl rytiniame šlaite daugiausia yra vulkaninių dirvožemių, o vakariniame šlaite, kur bazalto sluoksnių kraštas nuslinko, taip pat yra nuosėdinių dirvožemių, kurie paprastai aptinkami žemesniame aukštyje (iki 400 m).
Eola-Amity Hillso paviršiniai nuosėdiniai dirvožemiai daugiausia yra potvynių nuosėdos. Šie dirvožemiai susiformavo, kai prieš 18 tūkst. metų vakarų Montanoje ir Idahe daugelį kartų pratrūko milžiniška ledo užtvanka, laikiusi didžiulį Misulos ežerą. Milžiniška vandens banga nešdavo viską, kas pasitaikydavo pakeliui, iki pat Vilameto slėnio.
Neretai viename vynuogyne, priklausomai nuo aukščio virš jūros lygio, yra keli dirvožemio tipai. Be to, yra ir daugiau anomalių geologinių ypatybių. Keliose vietovėse yra nuosėdinių uolienų plotų, kurie rodo, kad jūrinės nuosėdos nusėdo prieš Eola-Amity Hillso iškilimą. Šiose vietovėse galima rasti dvigeldžių moliuskų fosilijų ir suakmenėjusių dreifų, kurie rodo, kad prieš 40 mln. metų čia buvo jūros dugnas.
Dėl paros temperatūrų kaitos ir nuolatinio oro judėjimo Eola-Amity Hillse gaminamas patrauklus vynas, pasižymintis gaivumu, energingumu. Vynui būdingi pikantiški, gėlių ir mineralų aromatai ir skoniai, kurie vaisių natas papildo kompleksiškumu. Šiose kalvose auginamos vynuogės dažnai būna mažesnės nei gretimuose subregionuose dėl negilaus dirvožemio, todėl vynai būna sodresni ir labiau koncentruoti. „Pinot Noir“ skonyje išryškėja saviti, gerai išreikšti mėlynų ir juodų uogų – gervuogių, mėlynių, trešnių ir slyvų – aromatai. Kai kuriose iš šių AVA teritorijų yra subtilių, pastebimų skirtumų, todėl patyrę vyndariai gali atpažinti vietos išraišką savo vynuose.
Vilameto slėnis traukia Prancūzijos vynuogių augintojus ir vyno gamintojus, nes jų nevaržo pavadinimų reglamentai, ir jie gali eksperimentuoti visiškai naujame regione, kur žemės kaina nėra astronominė, be to, jie gali išvengti šalnų ir krušos. O štai Kalifornijos investuotojai atvyksta į Oregoną, kad išvengtų gaisrų ir dūmų pavojaus, taip pat neįtikėtinai karštų vasarų ir vandens trūkumo. Tarp Burgundijos investuotojų yra „Drouhin“, „Jadot“, „Henriot“, „Bollinger“, o tarp Kalifornijos investuotojų – „Jackson Family Wines“, „Silver Oak“, „Banks Family“, o „Santa Margherita“ yra investuotojai iš Italijos. Eola Amity Hillsas buvo išskirtinai šeimos kontroliuojamų vyninių ir vynuogynų prieglobstis, tačiau situacija pasikeitė įmonei „Constellation Brands“ neseniai įsigijus bendrovę „Lingua Franca“.
Daugelis nuovokių vyno profesionalų atkreipia dėmesį į Vilameto slėnį. Praėjusiais metais nemažai Oregono vynų buvo dviejuose svarbiuose pasauliniuose vyno šimtukuose – tiek „Wine Enthusiast“, tiek „Wine Spectator“. Britų kritikai taip pat pasekė jų pavyzdžiu: Jamesas Buttonas iš „Decanter“ neseniai rašė: „Vilameto slėnyje išskirti subregionai, kuriuose vyrauja skirtingi stiliai, pagrįsti topografija ir geologija, analogiškai Côte d'Orui. Pavyzdžiui, Yamhill-Carltono, kurio dirvožemis yra priemolis, „raumeningumas“ kontrastuoja su Eola-Amity Hillso, kurio dirvožemis yra vulkaninės kilmės, aromatingumu ir kvapnumu. Jei kokie nors Oregono vynai gali prilygti geriausiems Burgundijos vynams, tai tik pagaminti čia. Geros vertės Oregono „Pinot“ yra rimta paraiška į premium „Pinot“ pasaulį, ir vis mažiau tokiokainos ir kokybės santykio lieka Burgundijoje ir Kalifornijoje. Kitas dešimtmetis bus labai svarbus siekiant įrodyti, kad šis regionas yra rimtas varžovas, ir bus labai įdomu stebėti jo pažangą.“
Viena aišku – viso pasaulio vyndariai žino Oregono potencialą ir veržiasi į šį regioną. Šis susidomėjimas ir talentų antplūdis galiausiai paskatins dar daugiau tyrinėti Vilameto slėnio terroir.