Bergamo mieste vyko trečiasis tarptautinis vyno konkursas „Emozioni dal Mondo. Merlot e Cabernet insieme“. Rudenėjančioje šiaurės Italijoje daugiatautė komisija, surinkta iš viso pasaulio – Peru, PAR, Argentinos, Prancūzijos, Kroatijos, Lietuvos ir kitų šalių, – ragavo ir vertino 163 vynus ir skyrė aukso bei sidabro medalius geriausiai pasirodžiusiems ‘Merlot’ ir ‘Cabernet Sauvignon’. Vienuolikos šalių vynai pelnė aukščiausius apdovanojimus, įrodydami, kad šios vynuogės yra nepaprastai populiarios visame pasaulyje.
‘Cabernet Sauvignon’ – viena lengviausiai prie klimato prisitaikančių vynuogių veislių. Tvirta struktūra, gausūs ir įvairūs aromatai leidžia pagaminti geros struktūros, „kietus“ ir kompleksiškus vynus. ‘Merlot’ vynuogės taip pat gerai auga įvairaus klimato regionuose, tačiau jų vynas yra švelnesnis, vaisiškesnis, ne toks rūgštus ir turintis mažiau taninų. Jas maišant, gaunamas sodrus, tvirtos struktūros vynas, tinkantis ilgam brandinimui ir puikiai derantis su maistu.
Nuo Kordiljerų grandinės, ištįsusios per abu Amerikos žemynus, iki Australijos rytinės pakrantės gaminami įvairiausių stilių vienarūšiai ‘Merlot’ ir ‘Cabernet Sauvignon’ vynai bei jų mišiniai. Garsiausi – vynų gimtinėje Prancūzijoje, Bordo regione, kur nuo 1855 metų Cru klasifikacijos priėmimo dėl savo ilgaamžės brandos įsitaisė aukščiausiame vyno šlovės soste. Lygiagrečias šlovės linijas nuo Bordo galime brėžti ir į vakarus, ir į rytus. Toli vakaruose aptiktume Kalifornijos Napos slėnį su itin svariais, uogienės skonio ‘Cabernet Sauvignon’. O netoli rytuose aplankytume Toskaną, kuri savo nenustelbiama „supertoskaniečių“ kokybe pasėjo tarptautinių ‘Merlot’ ir ‘Cabernet Sauvignon’ vynuogių populiarumo sėklą visoje Italijoje.
Daugiau skaitykite 13tame „Vyno žurnalo“ numeryje.