Su kilmės nuoroda Pessac Leognan AOC daromi ir baltieji, ir raudonieji vynai. 2022 m. derliaus baltieji net svaresni už raudonuosius. O pastarieji turi ypač daug taninų ir yra labai vaisiški. Lietingą 2022 m. žiemą dirva sukaupė daug drėgmės. Anksčiau nei įprasta pašildžius saulei, vynmedžiai pabudo vasarį, todėl paankstėjo visas augimo sezonas. Nors vėliau nokimą stabdė vandens trūkumas, taip pat birželio, liepos ir rugpjūčio karščio bangos, uogos sunoko anksti.
The first wine and dessert pairing contest Wine + Dessert Latvia 2025, organized by the Vyno klubas, took place in Riga in February. Thirteen of the best restaurants presented their carefully crafted wine and dessert pairings to an international jury, with the pairing from the Cēsis restaurant Kest being named the best, followed by the pairing from the Barents restaurant in Riga in second place and the pairing from the Michelin-starred Max Cekot Kitchen in third place.
Europos Sąjunga Švediją vynuogininkystės šalimi pripažino 1999 m., todėl iš kaimynų jau yra ko pasimokyti. Dalijamės mokslininkų Karlo Johano Fabó, Lottos Nordmark, Annos Ternell ir Sándoro Némethy’o, dalyvavusių šalto klimato vynuogininkystės konferencijoje Vilniuje „Vitinord 2025“, tyrimo, atlikto Švedijoje ir publikuoto „Ecocycles“ žurnale, įžvalgomis.
Du gretimi Šasan Montrašė (Chassagne-Montrachet) ir Piulinji Montrašė (Pulligny-Montrachet) kaimeliai dalijasi penkis garsiausius baltosios burgundijos Grand Crus vynuogynus, tarp jų ir (Le) Montrachet – svarbiausią ir žymiausią baltojo vyno vynuogyną pasaulyje. Todėl baltasis vynas iš Šasan yra geidžiamas kaip nepamainomas baltosios burgundijos idealas, kuriam dėl didesnio molio kiekio dirvožemyje būdingas svarumas, platumas ir prisirpusių vaisių – kriaušių, obuolių, persikų – aromatas.
Lansarotės vynuogynai La Cherijos (La Geria) rajone yra ypatingi – niekur daugiau pasaulyje vynuogės taip neauginamos. Kažkas pajuokavo: jei kolonizuotume Mėnulį, tai vynuogės ten augtų būtent taip. Juodi iki horizonto besitęsiantys ugnikalnių pelenų laukai, prirausti duobių, vadinamų hoyos, kurios iš rytinės pusės dar apsaugotos akmenų sienelėmis (nuo 70 iki 90 cm aukščio) dėl vyraujančio stipraus ir karšto vėjo iš Sacharos.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.