Kodėl 3,5 ha „Château-Grillet“ vynuogyno tokie vertingi
2023-12-27
„Château-Grillet“ – tai ne tik ūkio pavadinimas, tai Prancūzijos vyno istorijos dalis. Dar XVIII a. šio ūkio „Viognier“ vynas buvo laikomas vienu geriausių pasaulyje, o tarp jo mėgėjų buvo ir Tomas Jefersonas, imperatorienė Žozefina bei Anglijos karalius Jurgis IV.
Kuo šiandien gyvena Bordo. Pokalbis su Olivier Cuvelier
2023-03-14
Bordo šeimos įmonės „H. Cuvelier et Fills“, valdančios „Château Leoville Poyferre“, „Château du Crock“, „Château Moulin Riche“, savininkas lankėsi Lietuvoje. Žurnalo redaktorius Arūnas Starkus su Olivier Cuvelier kalbėjosi apie tai, kuo šiandien gyvena Bordo: pastarieji derliaus metai, ko laukti iš 2022 m. derliaus en primeur, kokia (B)bordo dabartis ir ateitis.
Lietuvė gamina vyną Pietų Prancūzijoje: su vyru pripažinti geriausiais jaunaisiais vyndariais
2022-06-04
Lietuvaitės Ženios Vasiljevos karjerą farmacijos srityje sustabdė kelionė į Pietų Prancūziją: sutikusi savo vyrą, prancūzą Thibaud Vermillard’ą, lietuvė nėrė į visiškai naują sritį – vyndarystę. Šiuo metu lietuvės ir prancūzo pora vysto sėkmingą veiklą Langedoko regione esančioje vyninėje „Domaine Ampelhus“ ir net pelnė Geriausio jaunojo Prancūzijos vyndario prizą. Apsilankiusi Lietuvoje, Ženia Vasiljeva pasakoja apie pažintį su vynu, vyndarystės romantiką ir realybę.
Mikroskopas ir natūralioji vyndarystė
2022-05-30
Apie natūralųjį vyną kalbama daug. Vyndariai noriai vartoja šį terminą, tačiau neretai niekaip neįsipareigoja, nes sąvoka „natūralusis vynas“ daugelyje šalių yra teisiškai neapibrėžta ir įstatymo nesaugoma , tad natūraliojo vyno kokybė ir stilius labai varijuoja. Siūlome prisiminti šį judėjimą įkvėpusį Jules’į Chauvet ir paklausti jo mokinių Eric Texier ir Mathieu Lapierre, kokias vertybes jie perėmė iš savo mokytojo.
„Jūs esate meistrai, dėl kurių mes spindime visame pasaulyje"
2022-06-05
Ir sutapk tu man taip, kad likus kelioms dienoms iki momento, kai nedidelė iniciatyvi Seimo grupė pasiūlė bent minimaliai atlaisvinti valstiečių ir antikvarinių konservatorių sukurptą draudžiantį ir baudžiantį įstatymą, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas pasakė kalbą apie vyndarystės svarbą savo šaliai. Nekomentuosiu nieko. Tiesiog imkit ir paskaitykit ją lietuviškai, tiksliau, jos dalis – išrinkau svarbiausias.
2021 m. Bordo – atgal į klasiką
2022-05-29
Pragaištingos pavasario šalnos, lietus, miltligė, vėsus vasaros vidurys – 2021 – aisiais buvo ne pačios palankiausios sąlygos gaminti vyną Bordo. Ankstyvoji ‚Merlot‘ nesuskubo prinokti, bet ‚Cabernet Sauvingon‘ gavosi geras. Klasikinio bordo entuziastai trina rankas iš džiaugsmo, bet visgi perkant 2021- ųjų derliaus bordo, reikia rinktis atidžiai.
Prancūzijos pietūs: ąžuolui – ne
2022-07-10
Elèvè en fûts de chêne – pakylėtas, sutaurintas, pagerintas, sako prancūzai. Tačiau ąžuolo statinių skonio raudonuosiuose Langedoko, pietų Ronos slėnio vynuose kasmet mažėja. Trys vynuogių veislės – ‘Grenache Noir’, ‘Cinsault’ ir ‘Carignan’ – nuo jo baigia išsivaduoti pirmiausiai.
Paskelbta nauja - 2022 m. Saint Emilion Grand Cru klasifikacija
2022-09-09
Rugsėjo 08 d. Sen Emiljono vyno taryba paskelbė naują Saint Emilion Grand Cru Classe sąrašą. Iš jo išnyko trys Premier GCC A, ir atsirado vienas naujas - Chateau FIgeac.
Koks Merso vyno skonis
2021-04-08
Merso (Meursault) – didžiausias iš elitinės kaimelių trijulės Kot de Bone. Ir nors jame nėra nė vieno Grand Cru vynuogyno, daugeliui „Chardonnay“ mėgėjų jis įkūnija svaraus, „ąžuolinio“, tropiniais vaisiais kvepiančio „Chardonnay“ idealą. Tačiau 450 ha plotas nėra vientisas: 17 Premier Cru ir dar per 60 vynuogynų, kurių pavadinimus vyndariai rašo etiketėse dėl ryškios terroir išraiškos. Skirtingų vynuogynų vyno kaina ir brandinimo potencialas labai varijuoja.
Baltoji burgundija: ko tikėtis „Puligny-Montrachet“ taurėje
2021-02-23
Burgundijos vynai garsėja stipriai išreikštu terroir. „Chardonnay“ ir „Pinot Noir“ kiekviename iš 1200 vynuogynų yra skirtingo skonio. Visi 44 kaimeliai ir jiems priskirtos bendrinės Premier Cru apeliacijos turi savo individualų stilių. Lietuvoje populiarėjant baltajam Burgundijos vynui, pradedame straipsnių seriją, skirtą supažindinti su Burgundijos kaimeliais. Pirmasis eilėje – Piulinji Monrašė (Puligny Montrachet) – vidurinysis ir mažiausias iš trijų „auksinių“ Côte de Beaune kaimelių.
Išankstinis (en primeur) 2020 m. Bordo vyno vertinimai (nuolat atnaujinama)
2021-06-05
Kaip ir kasmet Bordo vyndariai pasiruošė išankstinei (en primeur) 2020 m. derliaus prekybai. Prieš vynams pasirodant rinkoje, juos ragauja viso pasaulio žurnalistai. Šiemet vyno pavyzdžius gauname į redakciją Vilniuje ir iš karto pateikiame savo vertinimą. Pirmieji paragauti vynai nuteikia labai optimistiškai – 2020-aisiais Bordo padarė išskirtinės kokybės vyno.
1990 metų vyno skonis
2020-03-11
Trisdešimt metų vynui reiškia gerokai daugiau nei valstybei. Nors 1990 – ieji buvo puikaus derliaus metai daugelyje vyno regionų, iki mūsų 2020 m. kovo 11 dienos išgyveno pavieniai buteliai. Jų ragavimas – kaip kvėpavimas tų dienų ryžto, drąsos, euforijos prisodrintu oru.
Reglamentuota natūraliojo vyno gamyba ir žymėjimas Prancūzijoje
2020-03-28
Užrašas ant prancūziško vyno „Vin Méthode Nature“ nuo šiol reiškia, kad tai ekologiškai augintų, rankomis skintų vynuogių, fermentuotas spontaninės fermentacijos būdu, be sulfitų arba su itin mažu jų kiekiu, gamintas vynas. Žaibiškai pasaulyje populiarėjanti gamybos filosofija pagaliau bus apsaugota Prancūzijos teisės, sumažės nesusipratimų ir apgavysčių, susijusių su žodžių junginio „Natūralusis, natūralus, natūralistinis vynas“ naudojimu.
Lietuviško kraujo turintis amerikietis iš Bordo: „Jei ne vynas, nebūčiau suradęs savo žmonos!”
2020-03-07
Atrodo, tarsi Bordo regiono vynai jį būtų apsėdę. Prieš ketvirtį amžiaus palikęs Niujorką ir persikraustęs į Prancūzijos Bordo regioną, vyno ekspertas, Bordo universiteto dėstytojas Dewey Markham Jr. išgarsėjo parašęs didžiulio populiarumo tarp vynininkų ir vyno kolekcionierių sulaukusią knygą „1855: Bordo vynų klasifikacijos istorija“. Lietuvos someljė mokyklos kvietimu ekspertas Vilniuje skaitė viešas paskaitas apie Bordo vyną.
Paskelbtas naujasis - 2020 metų Crus Bourgeois Medoko ūkių sąrašas
2020-02-20
Paskelbta 2020 metų Medoko Crus Bourgeois kalsifikacija. Joje 249 Bordo ūkiai suskirstyti į tris lygius: Crus Bourgeois, Crus Bourgeois Superiors ir Crus Bourgeois Exceptionnels.
Kada vyks šiųmetinis Bordo en primeur
2020-04-15
Bordo tauriųjų vynų prekyba kasmet prasidėdavo kovą ragaujant praeito sezono vyną iš statinių, o balandį jį iš anksto parduodant. Visa kampanija vadinama „en primeur“ ir sutraukdavo viso pasaulio vyno žurnalistus ir pirklius. Tačiau šiemet į klausimą „kada?“ brangiausių vynų gamintojus vienijančios asociacijos atsako: - Nežinia. Pandemija pakeitė planus. Visi sėdime namie ir nežinome, kada tai pasikeis. Visgi vyninės pradeda komunikuoti apie 2019 m. derlių, o kai kurie vyno kritikai socialiniuose tinkluose giriasi gavę pavyzdžių iš vyninių.
Kai Grand Cru Classè reiškia daugiau nei vyną
2020-02-06
Žodžiai Grand Cru vyno mėgėjams asocijuojasi su aukščiausios kokybės klasifikuotais ūkiais, vynuogynais ar vynais Prancūzijoje. Šis terminu galima vadinti tik išskirtinėmis skonio savybėmis, ilgaamžiškumu bei istorija pasižyminčius vynus. Grand Cru dažniausiai reiškia ir ypatingą kainą, prabangą. Man Grand Cru asocijuojasi ne tik su „ypatingu“ ar „geriausiu“. Jis man primena nuoširdžius žmones, besidalijančius su pasauliu savo ūkiuose subrandintais puikias vynais – istorijos ir laiko sukurtomis ir išsaugotomis vertybes.
Prancūzijos prezidentas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai dovanojo Bordo vyno dėžę
2020-10-07
Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda gavo po tris butelius 2005 metų Château Clerc Millon ir 2009 metų Château Gazin. Abu vynai puikių derlių metų, jau skleidžiasi, taigi juos galima gerti ir dabar, ir pasilikti antrai kadencijai. Prancūzijos Prezidentas demonstruoja vyninę išmintį. Latvijos Prezidentui Egiliui Levitui teko kitokia dėžė.
Prancūziško kilniojo puvinio beieškant
2020-12-28
Soternas yra neginčijamas kekerinio puvinio paveiktų vynuogių vyno etalonas. Tačiau net pačioje Prancūzijoje yra daugiau vietovių, kuriose daromas panašaus stiliaus vynas. Vienoje iš jų kilnusis puvinys pasirodo kiekvienais metais, ir iš jo paveiktų vynuogių padaroma puikios kokybės vyno. Ant kai kurių etikečių net puikuojasi užrašas Grand Cru. Tai vienintelis Grand Cru vynuogynas Luaros slėnyje, o jo pavadinimas „Quarts de Chaume“ yra ko gero garsesnis nei paties regiono Coteaux du Layon pavadinimas.
Kai kitąmet susiruošite į Provansą
2020-07-29
Provansas nėra egzotiška atostogų vieta. Čia viskas kaip daug kur Europoje – jūra, pliažai, jachtos, vilos, kalnai, turgus, vynas. Tačiau viskas kartu ir kiekviena detalė kažkodėl labai malonina. Provansu žmonės suserga. Nebegali apie jį negalvoti, svajoja peržiem apie žydrąją jūrą, visus garsus nustelbiantį cikadų čirpimą ir apie ilgą vakarojimą su rožinio vyno taure.
„Pinot Noir“ meistrai iš Ambonė
2020-12-19
Dveji šampano namai – „Eric Rodez“ ir „Egly-Ouriet“. Abeji iš Ambonė (Ambonnay) miestelio Šampanėje, abejų namų galvos – Ericas Rodez‘as ir Francisas Egly – tikros žvaigždės tarp vyndarių augintojų. Jie garsėja ypatingu gebėjimui savo šampanais išreikšti dirvožemio ir vynuogių veislės savybes. Tačiau nuostabu, kokio skirtingo stiliaus vynų šie kaimynai pateikia pasauliui!
Cru Beaujolais
2020-11-16
Before you try the wine, only colored sand and granite rocks steals your attention at the vineyards of Beaujolais. Beaujolais is one of UNESCO’s global geoparks. It is known for different kinds of exposed rock. They are as old as 500 million years BCE — of the time when Europe floated somewhere around the equator and there were no land dwellers. Thus, it seems that the extensive 8 year project when thousand trenches and 15,300 soil samples were studied in the region is completely justifiable. Beaujolais now has the most detailed soil map in the world. A map that can be read in a glass of wine.
2020 metų derlius Prancūzijoje žada būti ankstyvas
2020-08-19
Prancūzijoje prasidėjo derliaus skynimas, todėl galima apibendrinti 2020 metų orus: ankstyvą pavasarį be rimtų šalnų sekė saulėta ir sausa vasara. Derlius, atrodo, bus puikus.
Raudonasis 2009 metų bordo: po dešimties metų
2019-06-18
2009-ieji įėjo į istoriją ne tik dėl ypatingai gero ir sirpaus derliaus, bet ir dėl ypač didelio bordo kainų šuolio. Anuomet būta labai daug spekuliacijų ir diskusijų apie itin aukštą vyno kokybę ir jo (ne)ilgaamžiškumą. Tad kaip tų metų derliaus vynas atrodo dabar, 2019-aisiais, praėjus dešimtmečiui?
Baltasis bordo: kukli apeliacija, bet didelės ambicijos (2016 m. derliaus apžvalga)
2019-07-07
Baltasis Pessac Leognan AOC vynas yra gera baltosios burgundijos alternatyva: gaivus ir kvapnus, nes padarytas iš ‘Sauvignon Blanc‘ ir ‘Semillon‘, įgavęs taurumo ir ilgaamžiškumo apie metus brandinamas ąžuolo statinaitėse su mielių nuosėdomis. Bordo klimatas puikiai tinka solidaus baltojo vyno gamybai, todėl nenuostabu, kad pastaruoju metu tokio vyno atsiranda Pesako Leonjano ir Gravo kaimynystėje: Soterne, Medoke, net Sent Emiljone.
Cru Beaujolais – keturių spalvų granito skonio
2019-11-17
Kol nesi paragavęs vyno, Božolė vynuogynuose pastebi tik įvairių spalvų smėlį ir granitines nuolaužas. Božolė – vienas pasaulinės reikšmės UNESCO geoparkų (UNESCO Global Geoparc). Čia paviršiuje slūgso uolienos, kurių amžius prasideda nuo 500 mln. metų prieš mūsų erą – laikais, kai Europa plūduriavo kažkur ties pusiauju, o sausumoje dar niekas negyveno. Todėl suprantama, kam per grandiozinį aštuonerių metų projektą regiono vynuogynuose buvo iškasta tūkstantis tranšėjų ir ištirta 15 300 dirvožemio pavyzdžių. Božolė dabar turi detaliausią dirvožemio žemėlapį pasaulyje. Žemėlapį, kurį galima perskaityti vyno taurėje!
Keturios 'Chenin Blanc' inkarnacijos Luaroje
2018-06-18
‘Chenin Blanc‘ vynuogės yra plataus skonio diapazono, turi daug rūgšties bei gerai perteikia terroir. Jos nenuobodžios, nes iš jų galima padaryti įvairaus stiliaus vyno. Straipsnyje apžvelgsime 4 geriausius Prancūzijos ‘Chenin Blanc‘ įsikūnijimus – vienus kompleksiškiausių, ilgaamžiškiausių pasaulio baltųjų vynų.
2014 ir 2015 m. derliaus soterno ir barsako apžvalga
2018-07-16
Saldūs baltieji Soterno (Sauternes) ir Barsako (Barsac) vynai klasifikuoti 1855 metais kartu raudonaisiais Medoko vynais. Toks vynas daromas iš kekerinio puvinio (lot. botrytis cinerea) apniktų ir dėl to sudžiūvusių vynuogių, kuriose cukrus pasiekė maksimalią koncentraciją, o aromatą papildė medaus, vaistinių žolelių tinktūros, minkšto pelėsinio sūrio žievelės, džiovintų abrikosų ir persikų natos. 2014-ųjų soterne daugiau prieskonių, džiovintų vaisių aromatų, 2015-ųjų soternas kvepia persikais, ananasais ir baltu medumi.
Žvėriena ir brandus raudonasis vynas
2018-12-15
Žvėriena, nes medžioklės sezonas. Raudonasis vynas, nes orai atšalo. Brandus vynas, nes žvėriena reikalauja iš vyno brandos. Panagrinėkime.
Naujoji „Château Mouton Rothschild“ etiketė
2018-12-20
Kasmet nuo 1945 m. menininkai sukuria naują „Château Mouton Rothschild“ etiketę. Žymiausi šiuolaikinio meno kūrėjai kiekvienais metais šio vyno etikečių kolekciją papildo dar vienu kūriniu.
2015 ir 2014 metų Medoko Grand Cru Classé
2018-06-05
Š. m. sausio mėn. rinkoje jau buvo pasirodę visi 2015 metų derliaus didžiųjų Bordo ūkių vynai: 61 Medoko ir 27 Soterno 1855 metų klasifikacijos ūkiai, 82 Sent Emiljono vyninės, klasifikuotos 2012 m., bei 16 klasifikuotų Gravo ūkių. Degustavome juos, lygindami su 2014 metų vynu, kuris į butelius išpilstytas prieš pusantrų metų ir rinkoje žinomas kaip geros vertės vynas.
Clos šampanai
2017-12-12
Kas yra Clos šampanai? Kuo jie išsiskiria? Kokius juos žinote? Pavadinime pamačius žodį Clos daugelis pirmiausia prisimena šampanus „Philipponnat Clos des Goisses“, „Krug Le Clos du Mesnil“ bei „Cattier Le Clos du Moulin“.
Vyno terapija: ką galima išspausti iš vynuogės kauliuko?
2017-05-05
Kelionės po garsiausius pasaulio vynuogynus, besidriekiančius Bordo, Toskanoje ar Reino slėniuose nebėra naujiena. Tačiau pastaraisiais metais Europoje ir JAV sparčiai populiarėja vyno terapija, kitaip vadinama vyno SPA. Procedūras su vynuogėmis ir vynu pamažu atranda ir lietuviai, nes SPA centrai Europoje lengvai pasiekiami lėktuvais iš Vilniaus.
2017 m. Beaujolais Nouveau – gaivus ir vaisiškas. Su švente!
2017-11-16
Šiandien atsikemšame pirmuosius 2017 m. Prancūzijos vyno butelius. Beaujolais Nouveau arba Jauno božolė atvyko ir pasklido po restoranus ir parduotuves. Paragavome: Paul Sapin, Art‘s, Georg Dubeuf, Joseph Drouhin, Grand Chais de France baltuosius, raudonuosius ir rožinį vyną.
Ar Šampanėje tebeegzistuoja Grand Cru kaimeliai?
2016-12-22
Tie, kas neseniai lankėsi Šampanėje, patvirtins, kad Avize, Ay, Ambonnay ir net Mesnil-sur-Oger kaimeliai tebėra. “Grand Cru”, “Premier Cru” užrašai neišnyko ir nuo šampano etikečių. Tačiau artėjant metiniam šampano butelių pokšėjimo apogėjui sutinkant eilinius Naujuosius Metus, verta prisiminti, kad 2010 metais oficiali „Echelle des Crus“ sistema buvo panaikinta ir Grand Cru terminas etiketėje negarantuoja aukštesnės šampano kokybės. Vyndariai šį terminą gali naudoti kaip istorinę sąvoką.
15-ojo pasaulio someljė čempionu tapo švedas Arvidas Rosengrenas. Finalo užduotys
2016-04-20
Mendozoje vykstančio čempionato finale varžėsi Arvid Rosengren iš Švedijos, David Biraud (Prancūzija) ir Julie Dupouy (Airija). Nugalėtoju tapęs Arvidas Rosengrenas, antroje vietoje likęs Davidas Birauds ir bronzos laimėtoja Julie Dupouy ant scenos atliko 14 užduočių.
Kokainas ir vabalai
2016-05-01
Tuo metu, kai Napoleonas III jau buvo suklasifikavęs garsiąsias Bordo apeliacijas, o turtingieji bankininkai neįsivaizdavo pietų brangiame restorane be „Chateau Lafite“ vyno, kai atrodė, kad vynas tapo XIX amžiui būdingo susirūpinimo skoniu apoteoze, nutiko du dalykai. Taigi, perfrazuodamas tradicinį klausimą, pasiteirausiu: apie kokį nutikimą norite išgirsti pirmiau – linksmą ar liūdną?
2014 metų derlius Burgundijoje
2016-05-01
Rašant 2014 metų derliaus apžvalgą, iš Burgundijos ėmė plūsti žinios apie 2016 m. balandžio 26 ir 27 naktų šalnas. Labiausiai nukentėjo ‘Chardonnay‘ vynuogienojai, ypač žemesnėse vietose – nušalo besiskleidžiantys lapeliai ir žiedynų pumpurai, todėl tikimybė, kad vynmedžiai šiemet dar kartą išsprogs, yra labai maža. Panašu, kad 2016 metų derlius ir vėl bus mažesnis nei įprasta, ir dėl vyno trūkumo 2014-ųjų derliaus vyną pirksime daug negalvodami apie kokybę.
Dvi „Grand Cru“ vakarienės interpretacijos
2016-05-01
Šiemet į tradicinę geriausiems Prancūzijos vynams skirtą „Grand Cru“ vakarienę „Vyno klubas“ pakvietė kartu su dviem puikiais šefais – Vytautu Samavičiumi (restoranas „Monai“ Klaipėdoje) ir Justinu Misiumi (restoranas „Sweet Root“ Vilniuje). Todėl suprantama, kad tie patys 10, 20, 30 metų senumo vynai iš Bordo, Burgundijos, Šampanės ir Elzaso buvo derinami skirtingai.
Kokį vyną daro legendinės 1976 m. Paryžiaus degustacijos nugalėtojai šiandien
2016-12-12
1976 metų gegužės 24 d. Paryžiuje įvyko degustacija, po kurios kaip ant sparnų pradėjo kilti Kalifornijos vyno reputacija: niekam nežinomi Kalifornijos vynai prancūzų vertinimo komisijai pasirodė geresni už prancūziškuosius. „Time“ žurnale paviešinus nugalėtojus, „Chateau Magdelena Chardonnay“ ir „Stag‘s Leap Cabernet Sauvignon“ gimtinėje įgavo tokį statusą, kad net ir praėjus keturiasdešimčiai metų po Judgement in Paris parduodami tik išrinktųjų ratui, yra puikiai vertinami spaudos, nors skonis ir gamybos būdas gerokai pasikeitė.
50 muskato atspalvių
2016-05-01
Prancūzija, Elzasas, balandžio vidurys. Dar ne akinamai ryški, bet jau šilta popietinė saulė primygtinai kviečia prie terasos staliuko paragauti kavos. Iki vakarienės dar pora valandų. Pats laikas įjungti skrandį ir pamaloninti gomurį. „Taurę vyno, madam?“ Taip, ačiū, muskato. „Puikus pasirinkimas, madam, muskatui dabar pats metas.“
Prancūzijos baltojo ir rožinio vyno festivalis
2015-04-08
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, balandžio mėnesį organizuoja renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį- Prancūzijos baltojo ir rožinio vyno festivalį Vilniuje. Tradiciškai festivalyje bus pristatoma daugiau nei penkiolika skirtingų rūšių vyno iš įvairių Prancūzijos regionų. Su vakaro svečiais bendraus, vynus pristatys ir į visus klausimus atsakys vyno rinkos profesionalai.
Kovo 19 d. visame pasaulyje buvo švenčiama Prancūziškos virtuvės šventė „Good France“
2015-03-25
Tą dieną per 1300 restoranų visame pasaulyje pakvietė svečius „Prancūziškų pietų“. Tokia iniciatyva skelbiama pirmą kartą ir dalyvių buvo sulaukta daugiau nei tikėtasi. Idėjos autoriai – šefas Alainas Ducasse‘as ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.
Putojančio vyno festivalis Vilniuje
2015-01-12
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiškų Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, sausio mėnesį organizuoja pirmąjį šiais metais renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį, t.y. putojančio vyno festivalį Vilniuje. Kaip visada lankytojai turi galimybę paragauti daugiau nei dešimt įvairių rūšių putojančio europietiško vyno. Kalbant apie putojančio vyno įvairovę jo kokybę, skonį ir , žinoma, kainą dažniausiai lemia gamybos metodas. Egzistuoja keturi pagrindiniai metodai, tad susipažinkime ir aptarkime kiekvieną iš jų.
Europos regionų vietinių baltųjų vynuogių festivalis Klaipėdoje
2015-07-20
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą liepos 22 d. rengia ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį – Europos regionų vietinių baltųjų vynuogių festivalį. Festivalis vyks „Vyno klubo“ parduotuvėje Klaipėdoje. Lankytojams bus suteikta galimybė paragauti daugiau nei penkiolika vynų pagamintų iš europietiškų baltųjų vynuogių veislių. Žemiau kviečiame iš anksto susipažinti su klasikinių ir retesnių Europos regionų baltaisiais vynais.
Ką pamatysime šiemet parodoje „ProWein“
2015-01-26
Šių metų kovo 15–17 d. Vokietijos mieste Diuseldorfe vėl vyks kasmetinė vyno paroda „ProWein“, kurioje ketina dalyvauti apie 5,5 tūkst. dalyvių iš 50 šalių. Šįmet parodos organizatoriai lankytojams žada naujovių.
Šampanė ir Burgundija įtrauktos į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą
2015-07-20
Paskutinėje 39-oje UNESCO asamblėjoje, kuri įvyko liepos 4 dieną Bonoje, buvo paskelbtos dar penkios vietovės, kurioms suteikiamas ypatingas kultūrinio paveldo statusas. Šiais metais jų tarpe atsidūrė du Prancūzijos vyndarystės paveldo kraštai – Burgundija ir Šampanė.
2014 metais pasaulyje buvo pagaminta 27 mlrd litrų vyno
2015-10-08
Pasaulinė vyno ir vynuogių organizacija (OIV) skelbia, kad pasaulyje pernai buvo pagaminta 27 milijardai litrų vyno.
Ar Prancūzijos vynuogynai gali atsidurti užsieniečių rankose?
2015-08-18
Jau daug metų nerimsta kalbos, jog Prancūzijos kultūrinis palikimas – žymūs vynuogynai ir ūkiai – yra pavojuje dėl į šalį plūstančių investuotojų, tačiau neseniai atlikta nekilnojamojo turto operacijų analizė atskleidė, jog vos 2 proc. arba 8000 ha šalies vynuogynų priklauso užsieniečiams.
Ratafia de Champagne suteikta saugoma geografinė nuoroda
2015-09-07
Mūsų laikais Ratafia de Champagne gaminama iš klasikinių Šampanės vynuogių - Chardonnay, Pinot Noir ir Pinot Meunier, nors šio gėrimo istorija skaičiuoja jau 800 metų.
Šampano gerbėjams — išskirtinė šventė Lietuvoje
2015-10-01
Spalio 2d. šampano mėgėjų bei gurmanų laukia ypatinga šventė – pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas išskirtinis renginys „Šampano vakarai“. Jo metu prisistatys ir apie šampano subtilybes papasakos specialiai iš Prancūzijos atvykstantys trijų garsių šampano namų atstovai, vyks uždara, skirta ekspertams, bei atvira degustacijos, taip pat su ypatingo šampano ragavimu derančios vakarienės, bus atidarytas net 100 skirtingų šampanų paragauti leidžiantis baras.
„Domaine Ott“ - Prancūzija, Provansas
2015-12-01
Vyninė „Domaine Ott“ valdo tris Provanso ūkius: „Château de Selle“, „Clos Mireille“ ir „Château Romassan“. Marcellio Otto įkurtos vyninės garsėja geriausiais rožiniais vynais pasaulyje. Šiandien tris „Domaine Ott“ ūkius prižiūri ketvirtos kartos giminės atstovai pusbroliai Christianas and Jean-François Ottai. „Domaine Ott“ yra „Louis Roederer“ šampano namų nuosavybė.
Turtingiausi Prancūzijos vyno ūkių savininkai
2015-08-21
Iš penkių šimtų turtingiausių Prancūzijos žmonių dešimtadalį sudaro žymių vyno ūkių savininkai. Château Cheval Blanc, Château Yquem ūkių ir LVMH įmonių grupės savininkas Bernard Arnault išlieka turtingiausiu šalies žmogumi. Naujausiais duomenimis jo turtas vertinamas 34,6 mlrd. eurų.
Mirė baronienė Philippine de Rothschild
2014-08-23
Šiąnakt, būdama aštuoniasdešimties metų amžiaus mirė viena įtakingiausių Bordo asmenybių, Château Mouton Rothschild, Château Clerc Millon, Château D‘Armailhac ūkių ir „Mouton Cadet“ savininkė - baronienė Philippine de Rothschild. 1988 m. ji iš tėvo barono Philippe de Rothschild paveldėjo ir sėkmingai išplėtojo milžinišką vyno imperiją, buvo atvykusi ir į Lietuvą.
Prancūzijos vyno festivalis Vilniuje
2014-04-01
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, balandžio mėnesį organizuoja renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį- Prancūzijos vyno festivalį Vilniuje „Vyno klube“. Tradiciškai festivalyje bus pristatoma daugiau ne penkiolika skirtingų rūšių vyno iš įvairių Prancūzijos regionų. Su vakaro svečiais bendraus, vynus pristatys ir į visus klausimus atsakys vyno rinkos profesionalai.
Medoc Cru Bourgeois vėl nusprendė suskirstyti aljanso ūkius pagal kokybės lygius
2014-09-29
“Alliance des Crus Bourgeois du Medoc” paskelbė, kad 2012 metais Bordo veikiančioje Crus Bourgeois klasifikacijoje bus 267 ūkiai. Jie valdo 4100 ha vynuogynų Médoc, Haut-Médoc, Listrac-Médoc, Moulis, Margaux, Pauillac ir Saint-Estèphe apeliacijose. 2012 m. pagaminta 29 milijonai butelių raudonojo vyno. Kaip rašo “Decanter”, Frederique Dutheillet de Lamothe – aljanso direktorius pranešė, kad apklausoje net 78 procentai narių išreiškė norą išskirti geriausius ūkius į subkategorijas. Iki 2010 m. veikusioje 2003 m. klasifikacijoje buvo išskiriami Superiore ir Exceptionnel lygiai. Manoma, kad ankstesnė klasifikacija nebus grąžinta, tačiau bent viena aukštesnė kategorija ateityje bus išskirta, nes yra ūkių, kurių vyno kokybė kasmet yra aukštesnė už kitų.
Vokietijos, Austrijos ir Elzaso vyno festivalis Druskininkuose
2014-06-13
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vyninių vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, birželio mėnesį surengė renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ vokiško, austriško bei vyno iš Elzaso festivalį Druskininkuose, „Kurorto vyninėje“. Kurorto gyventojai bei svečiai ragavo daugiau nei dešimt gaivių baltųjų, lengvų, tinkamų vasarai raudonųjų vynų gaminamų iš vietinių bei tarptautinių vynuogių.
‘Pinot Noir‘ festivalis Vilniuje
2014-10-24
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vyninių vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, spalio 21 d. surengė renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ 0renginį- ‘Pinot Noir‘ festivalį Vilniuje. Tradiciškai vakaro metu buvo ragaujama daugiau nei dešimt skirtingų iš ‘Pinot Noir‘ veislės pagamintų europietiškų vynų. Pažvelgus iš pirmo žvilgio atrodo, kad vienam žemyne tos pačios veislės vynai negali skirtis, tačiau Europa yra labai įvairi ir tai atsiskleidžia ragaujant jos vyną. Susipažinkime su šia vynuoge bei ją auginančiomis Europos šalimis.
Jaunojo vyno šventė Vilniuje
2014-11-24
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, trečią lapkričio ketvirtadienį rengia renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ jaunojo vyno Beaujolais Nouveau šventę Vilniuje. Renginio lankytojai galės paragauti skirtingų gamintojų jauno vyno. Prie vyno bus patiektas tradicinis šios šventės patiekalas- dešrelės su bulvėmis ir kopūstais, o lankytojus šokdins liaudies šokių ansamblis. Visai kaip jauno vyno šventėse Prancūzijoje.
0:1 prancūzų naudai, arba Vynas Kalėdiniuose pokyliuose
2014-12-17
Lapkritį ir gruodį gausu labdaros ir kalėdinių pokylių, kuriuos organizuoja užsienio ir Lietuvos verslininkus vienijančios organizacijos. Bilietas į tokį renginį įprastai kainuoja 200–500 litų, jame vakariniais apdarais pasipuošusių svečių laukia šmaikštūs vedėjai, muzikinė programa, šokiai, vakarienė ir vynas. Apie pastarąjį ir manasis komentaras, nes jo kaina ir kokybė puotose skiriasi, nors į maistą, salės ir stalų dekorą bei programą investuojama panašiai. Akivaizdūs vyno skirtumai verčia susimąstyti apie tai, ar skirtingos tautos nevienodai supranta vyno gerumą, ar nevienodai vertina svečius.
'Pinot Noir' vyno festivalis
2014-10-24
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vyninių vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, spalio 21 d. surengė renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ 0renginį- ‘Pinot Noir‘ festivalį Vilniuje. Tradiciškai vakaro metu buvo ragaujama daugiau nei dešimt skirtingų iš ‘Pinot Noir‘ veislės pagamintų europietiškų vynų. Pažvelgus iš pirmo žvilgio atrodo, kad vienam žemyne tos pačios veislės vynai negali skirtis, tačiau Europa yra labai įvairi ir tai atsiskleidžia ragaujant jos vyną. Susipažinkime su šia vynuoge bei ją auginančiomis Europos šalimis.
„Sauvignon Blanc“ Luaroje ir Štirijoje
2005-04-12
Pasaulyje ‘Sauvignon Blanc’ auginama beveik visur, kur pakanka saulės, bet nelabai karšta ir vyrauja drėgnas, gana derlingas dirvožemis. Prancūzijos (Luara ir Bordo) ir Naujosios Zelandijos (Morlboras ir Martinboras) tandemą papildė Robertsonas PAR, Napos slėnis Kalifornijoje, Kasablanka Čilėje, Štirija (Steiermark) Austrijoje, Friulis Italijoje, Rueda Ispanijoje, Adelaidės kalvos (Adelaide Hills) Australijoje.
Madirano vynas – taninų užgrūdintiems
2005-04-12
Taninai – svarbus raudonojo vyno skonio elementas, burnoje juntamas lytėjimo receptoriais ir apibūdinamas faktūrą nusakančiais žodžiais: švelnūs, aksominiai, tvirti, šiurkštūs ar tiesiog sutraukiantys. Taninai sukaupti vynuogių žievelėse.
Šampanėje
2005-04-12
Mikroskopas ir natūralioji vyndarystė
Apie natūralųjį vyną kalbama daug. Vyndariai noriai vartoja šį terminą, tačiau neretai niekaip neįsipareigoja, nes sąvoka „natūralusis vynas“ daugelyje šalių yra teisiškai neapibrėžta ir įstatymo nesaugoma , tad natūraliojo vyno kokybė ir stilius labai varijuoja. Siūlome prisiminti šį judėjimą įkvėpusį Jules’į Chauvet ir paklausti jo mokinių, kokias vertybes jie perėmė iš savo mokytojo.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne