Restorano „Sweet Root“ šeimininkas Sigitas Žemaitis pristato pasaką apie Lietuvą
2017-08-10
Ši istorija prasideda prie vakarienės stalo, lėkštėje, pilnoje stebuklingų kvapų, skonių, emocijų ir prisiminimų. Tankiuose mūsų mažos šalies, vardu Lietuva, miškuose, plačiose pievose ir šaltuose upių mėliuose. Laukuose ir ežeruose. Nuo žemės iki dangaus. Laikais, kai mūsų gyvenimo istorijos buvo apjuostos persipynusių įvykių grandine: gamtos gimimu, brendimu, mirtimi ir atgimimu.
Druskininkuose įvyko ketvirtasis Sūrių festivalis
2017-08-28
Rugpjūčio 12-ąją Druskininkuose įvyko ketvirtasis Sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkiųjų sūrininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Renginyje apsilankė keli tūkstančiai sūrio mėgėjų, kurie domėjosi, degustavo, bendravo ir pirko ūkininkų nuoširdaus darbo vaisius.
Grybų derinimas su vynu (nuolat naujinama)
2017-10-05
Čia rasite lietuviškų grybų bei vynų derinimo patarimus.
Martynas Pravilonis – vėl geriausias Baltijos someljė, tačiau varžybų taurė išskrido į Stokholmą
2017-10-02
Po kelių metų petraukos – dvyliktasis „Vana Tallinn“ Baltijos someljė čempionatas pagaliau vyko Vilniuje. Š. m. rugsėjo 30 d. vakarą varžybų nugalėtojo titulą pelnė Švedijos atstovas Fredrikas Lindforsas, o tarp Baltijos šalių (Estija, Latvija ir Lietuva) dalyvių geriausiai pasirodė Martynas Pravilonis. Antrąja iš Baltijos atstovų liko Els Maria Uibo (Estija), trečiąja – estė Ketri Leis.
Vynuogyne prie Aukštadvario baigia nokti ‘Regent‘
2017-09-22
Iš visų Lietuvos kampelių skambant vyndarių skundams, kad šiemet vynuogės neužderėjo, Aliaus Ulevičiaus vynuogynas, kurį aplankiau rugsėjo vidury, atrodė įspūdingai: beveik prinokusios juodosios ‘Regent‘ vynuogės, nemažas ‘Solaris‘ derlius ir trykštantis ryžtas vėl padaryti puikaus vynuogių vyno.
JAV vyno legendos „Opus One” benefisas Lietuvoje
2017-11-07
Profesionalams ir mėgėjams vyninės atstovo Čarlio Metju Vilniuje atkimšti 2006, 2008, 2010, 2013 metų derliaus vynai ne veltui stebino ypatingu taurumu, stilingumu, jautriu oro sąlygų atspindėjimu.
Vilniaus alaus festivalis
2017-12-04
2017 m. gruodžio 1-2 vyno Vilniaus alaus festivalis, kuriame dalyvavo 35 kraftinio alaus bravorai iš penkiolikos šalių, buvo galima paragauti 200 alaus rūšių, pasiklausyti aludarių vedamų seminarų ir pajusti, kad žmonės vis daugiau kalbą, negu geria.
Pirmoji Baltijos šalis prisijungė prie socialiai atsakingo judėjimo
2017-12-07
Lietuvos someljė mokykla tapo pirmąja organizacija iš Baltijos šalių, įstojusia į WiM asociaciją ir tapusia programos „Wine in Moderation“ koordinatore Lietuvoje.
Kviečiame stebėti unikalų visame pasaulyje – Vyno ir desertų derinių čempionatą!
2017-11-16
Š. m. lapkričio 20 dieną vyks aštuntasis Vyno ir desertų derinių čempionatas – tarptautinės virėjų, konditerių ir someljė varžybos. Jose dalyvių komandos teisėjų komisijai pateikia specialiai varžyboms sukurtus vyno ir desertų derinius. Organizatoriai kviečia Jus stebėti pasaulyje unikalų renginį. Laikas: lapkričio 20 d. (pirmadienis), 16 val. Vieta: Kempinski Hotel Cathedral Square, Universiteto g. 14, Vilnius
„Vynas+desertai 2017” ant podiumo
2017-11-28
Prieš metus Londono naudotų knygų parduotuvėje nusipirkau knygą „PRET-A-PORTER High-fashion bakes and biscuits“. Ji skirta pagerbti talentingam ir kūrybingam konditeriui Mourdui Khiatui, kuris jautė silpnybę ne tik kepiniams, bet ir madai. Kasmet jis lankosi dizainerių pasirodymuose, kur semiasi idėjų iš atskirų modelių, tendencijų ir kuria neįtikėtino grožio popietės arbatai skirtus desertus, įkvėptus patikusių podiumo vaizdų.
Aštuntajame vyno ir desertų derinių čempionate – subtilūs deriniai ir daug žmogiškos šilumos
2017-11-21
2017 metų Vyno ir desertų derinių čempionate savo meistriškumą demonstravo 18 konditerių, šefų ir someljė komandų. Nugalėtojais išrinkti „Time“, vicečempionais – „Dine“, III vietos laimėtojais – „Sweet Root“ restoranai. Prizas už lengviausią derinį ir geriausią vyną atiteko „Kempinski Cathedral Square“ komandai, o lietuviškiausiu desertu pripažintas „Suvyniotas“, patiektas „Sweet Root“.
Vyno Dienos 2016
2016-06-08
„Vyno dienose“ – išskirtinis dėmesys lietuvių vyndariams Praeitą savaitgalį „Litexpo“ rūmuose vykusi didžiausia Baltijos šalyse vyno paroda sulaukė daugiausiai užsienio šalių vyndarių per savo istoriją, stebino gėrimų įvairove, tačiau labiausiai lankytojai domėjosi lietuvių vyndarių produkcija.Paskaitų salės, kur buvo kalbama apie vietos maisto produktų ir vyno derinimą, buvo perpildytos.
Svajonė pildosi Mozelio šlaituose
2016-04-20
Manau, nieko nenustebinsiu parašiusi, kad lankiausi Mozelio slėnyje ir tuo labiau kad ten nuvedė noras paragauti naujojo derliaus ‘Riesling‘ vynuogių vyno. Bet... Kelionės tikslas buvo gana intriguojantis – paragauti pirmojo vyno iš lietuvės įsigyto vynuogyno Mozelio šlaituose.
„Negaliu daugiau kalbėti, laikas eiti pas gyvulius ...“
2016-12-12
Apie ūkininkų sūrius 5 valandą ryto kalbamės su Audriumi Jakubausku, sūrinės „Varinis puodas“ savininku ir Sūrių festivalio bei sūrių čempionato organizatoriumi. Vyno žurnalas: Kiek smulkieji sūrininkai Lietuvoje pagamina sūrio?
Butelis už įstatymo ribų
2016-12-12
Paskelbsime negailestingą karą alkoholio demonui, kuris išrauna iš mūsų tarpo pačius nuostabiausius žiedus... Taip ar panašiai samprotavo karo kapelionas Oto Kacas, pabudęs po baisių išgertuvių ir išsiuntęs šaunųjį kareivį Šveiką parnešti riešutų antpilo, kuriuo mėgdavęs panašiose situacijose gydytis kapitonas Šnabelis.
Lietuviškų žalumynų derinimas su vynu
2016-12-12
Lietuvoje atrandame seniai pamirštus žalumynus. Sigitas Žemaitis, vadovaujantis Užupyje įsikūrusiam Vilniaus restoranui „Sweet Root“, nebe pirmus metus savo meniu grindžia sezoniškais patiekalais, kuriuose visada rasite ir valgomų žalumynų. Jis surinko pavasario ir vasaros sankirtoje Lietuvoje randamus valgomus augalus. Beveik šimtas lietuviškos virtuvės entuziastų, padedami Someljė mokyklos steigėjo Arūno Starkaus, derino juos su vynais seminare, vykusiame „Vyno dienų“ metu. Pateikiame praktinio derinimo rezultatus.
„AR Lenoble“ iš Šampanės
2016-12-12
Šampanėje netyla kalbos apie vyną, atspindintį vynuogių kilmės vietą. Daugėja vieno kaimelio ir atskiro vynuogyno šampanų. „AR Lenoble“ augina vynuoges trijuose kaimeliuose: ‘Chardonnay‘ – Šiuji (Chouilly), šiauriausiame Cote de Blancs Grand Cru kaimelyje, ‘Pinot Noir‘ – Bisėjuje (Bisseuil), ‘Meunier‘ – Dameri (Damery).
Geriausias 2015 metų Baltijos šalių someljė bus išrinktas šį penktadienį Taline
2015-08-26
10-asis Vana Tallinn Grand Prix Baltijos šalių someljė čempionatas vyks rugpjūčio 27-28 dienomis Taline. Dviejų dienų jubiliejiniame čempionate dėl geriausio someljė vardo varžysis 11 pretendentų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.
Geriausiu Baltijos šalių someljė tapo latvis Raimondsas Tomsonas
2015-08-31
Savaitgalį vykusiose jubiliejinėse dešimtosiose „Vana Tallinn Grand Prix" varžybose geriausio Baltijos šalių someljė titulą pelnė latvis Raimondsas Tomsonas. Įspūdingame konkurso finale antrąją vietą užėmė praėjusių metų nugalėtojas, taip pat latvis, Kasparsas Reitupsas, o trečioji vieta atiteko Kristijanai Markii iš Estijos.
Šampano gerbėjams — išskirtinė šventė Lietuvoje
2015-10-01
Spalio 2d. šampano mėgėjų bei gurmanų laukia ypatinga šventė – pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas išskirtinis renginys „Šampano vakarai“. Jo metu prisistatys ir apie šampano subtilybes papasakos specialiai iš Prancūzijos atvykstantys trijų garsių šampano namų atstovai, vyks uždara, skirta ekspertams, bei atvira degustacijos, taip pat su ypatingo šampano ragavimu derančios vakarienės, bus atidarytas net 100 skirtingų šampanų paragauti leidžiantis baras.
Europos regionų vietinių baltųjų vynuogių festivalis Klaipėdoje
2015-07-20
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą liepos 22 d. rengia ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį – Europos regionų vietinių baltųjų vynuogių festivalį. Festivalis vyks „Vyno klubo“ parduotuvėje Klaipėdoje. Lankytojams bus suteikta galimybė paragauti daugiau nei penkiolika vynų pagamintų iš europietiškų baltųjų vynuogių veislių. Žemiau kviečiame iš anksto susipažinti su klasikinių ir retesnių Europos regionų baltaisiais vynais.
Koks buvo 2015 m. vynuogių derlius Lietuvoje
2015-12-01
Šį sezoną vynuogės Lietuvoje pražydo ir užmezgė uogas vėliau nei įprasta, apskritai vasara buvo sausa, vėsi, išskyrus karščio bangą rugpjūčio mėnesio pradžioje. Nespėjančias prinokti vynuoges išgelbėjo ilgas šiltas ruduo, kurį spalio pradžioje pertraukė stipri šalna. Pasidomėjome, kaip sezoną vertina Lietuvos vyndariai, garsėjantys ir savo vynuogių vynu.
Lietuvos vyno žinovams – pirmieji tarptautiniai „Wine and Spirit Education Trust“ (WSET) pažymėjimai
2015-05-21
Š. m. gegužės 20 d. įteikti pirmieji didžiausios pasaulyje vyno ir stipriųjų gėrimų mokymo institucijos „Wine and Spirit Education Trust“ (WSET) studijų, vykusių Vilniuje, baigimo pažymėjimai. 3-ojo lygio (iš viso yra penki lygiai) kursai anglų kalba pritraukė studentų ir iš Baltarusijos bei Latvijos. Pirmieji absolventai: Narimantas Miežys (restoranas „Telegrafas“), Andrius Pagojus („Vyno klubas“), Ilja Šarovas („Vyno klubas“), Martynas Pravilonis („Vyno klubas“), Evaldas Aldošinas, Dariušas Mileris („Eugesta“), Volha Andreyuk, Alena Hauruchonak (abi iš Baltarusijos), Irina Sjomochkina (Latvija). Studentai laikė aklojo vyno degustavimo ir teorijos žinių patikrinimo testą. Visi Vilniuje įteikti pažymėjimai su puikiais įvertinimais: egzaminas išlaikytas labai gerai (pass with merit) arba su pagyrimu (pass with distinction).
Italijos vyno festivalis Vilniuje
2015-03-10
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą kovo 12 d. rengia ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį – „Italijos vyno festivalį”. Festivalis vyks Vilniuje. Renginio lankytojai turės galimybę paragauti beveik dvidešimt skirtingų itališkų vynų. Vynus pristatys vyno žinovai.
Ispanijos ir Portugalijos vyno festivalis Vilniuje
2015-02-03
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo vasario 18 d. pristato ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį – „Ispanijos ir Portugalijos vyno festivalį”. Renginys vyks Vilniuje įsikūrusioje „Vyno klubo“ parduotuvėje.
Europos regionų vietinių baltųjų vynuogių festivalis Vilniuje
2015-06-25
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą liepos 8 d. rengia ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį – Europos regionų vietinių baltųjų vynuogių festivalį. Festivalis vyks „Vyno klubo“ parduotuvėje Vilniuje. Lankytojams bus suteikta galimybė paragauti daugiau nei penkiolika vynų pagamintų iš europietiškų baltųjų vynuogių veislių.
Italijos vyno festivalis Klaipėdoje
2015-03-10
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą kovo 19 d. pristato ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį – „Italijos vyno festivalį”. Festivalis vyks Klaipėdoje, o jo metu su lankytojais bendraus ir vynus pristatys sertifikuoti vyno ekspertai.
Prancūzijos baltojo ir rožinio vyno festivalis
2015-04-08
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, balandžio mėnesį organizuoja renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį- Prancūzijos baltojo ir rožinio vyno festivalį Vilniuje. Tradiciškai festivalyje bus pristatoma daugiau nei penkiolika skirtingų rūšių vyno iš įvairių Prancūzijos regionų. Su vakaro svečiais bendraus, vynus pristatys ir į visus klausimus atsakys vyno rinkos profesionalai.
Vokietijos ir Austrijos baltojo ir rožinio vyno festivalis Vilniuje
2015-06-19
ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas), vykdydamas ilgalaikį kokybiško Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba saugoma geografine nuoroda bei vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą, birželio 10 dieną organizavo renginių ciklo „Europos vyno spalvos“ renginį - Vokietijos ir Austrijos baltojo ir rožinio vyno festivalį Vilniuje. Festivalyje buvo pristatyta daugiau nei penkiolika skirtingų rūšių vyno iš įvairių Vokietijos ir Austrijos regionų. Su vakaro svečiais bendravo, vynus pristatė ir į visus klausimus atsakė vyno rinkos profesionalai.
Parodos „Vyno dienos 2015“ programa skirta mėgėjams, profesionalams ir miestui
2015-05-18
Gegužės 29–30 dienomis vyksianti didžiausia Baltijos šalyse vyno paroda pažers įdomių renginių Vilniaus mieste ir Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“.
Dėl atvirojo 2014 metų Lietuvos someljė čempionato nugalėtojo titulo varžėsi Lietuvos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos vyno profesionalai
2014-05-07
Šių metų „Bodegas Protos Grand Prix“ atvirajame Lietuvos someljė čempionate dalyvavo ir kaimyninių šalių vyno žinovai. Varžybų finalas, vykęs Vilniaus „Kempinski Hotel Cathedral Square“ viešbutyje, baigėsi lenko Kamilo Wojtasiako (Kamil Wojtasiak) pergale, šeimininkų atstovas Narimantas Miežys, trečią kartą tapo geriausiu Lietuvos someljė ir bendroje įskaitoje tenkinosi antrąja vieta, o viešnia iš Estijos Kristina Ratso liko trečia. Į finalą taip pat pateko Albertas Koncijalovas ir Martynas Pravilonis.
Kviečiame dalyvauti 2014 m. Lietuvos someljė čempionate
2014-04-23
Š. m. gegužės 5 d. viešbutyje „Kempinski Hotel Cathedral Square“ Vilniuje vyks 2014 m. BODEGAS PROTOS GRAND PRIX ATVIRASIS LIETUVOS SOMELJĖ ČEMPIONATAS.
Ant 2014 m. Vyno ir desertų derinių čempionato garbės pakylos – Lietuvos ir Estijos komandos
2014-11-19
Šių metų atvirajame Lietuvos vyno ir desertų derinių čempionate intrigą sukėlė Estijos komanda – Kertu Lukas ir Kristjanas Markii, pristatę geriausiu pripažintą šokoladinį desertą ir užėmę antrąją vietą bendroje įskaitoje. Čempionais tapo restorano „Dublis1“ atstovai Gasparas Fernandesas su Justina Golumbeckaite, trečiąją vietą užėmė komanda „Dublis1 VS Vyno klubas“ – Deivydas Praspaliauskas su Andriumi Pagojumi
Pirmoji Alyvuogių aliejaus mokykla Lietuvoje
2014-08-22
Vilniuje duris atveria pirmoji Lietuvoje Alyvuogių aliejaus mokykla, kurioje kviečiami mokytis alyvuogių aliejumi besidomintys mėgėjai ir profesionalai. Jau renkamos grupės rugsėjo 17, 24 ir spalio 1 dienos kursams.
Ar geriame lietuvišką putojantį vyną?
2005-04-12
Jau penkis dešimtmečius gyvuojanti „Alita“, vadinanti save paprastai – putojančių ir stipriųjų gėrimų gamykla, savo veiklą pradėjo kaip vyno gamykla. Šiandien ji – antroji putojančio vyno gamybos įmonė Pabaltijo regione, anksčiai įkurta tik tik „Latvijas Balzams“, nuo seno gaminantis tokius gėrimus, kaip „Rigas Balzams“, „Rigas šampanietis“ ir „Sovietskoje Igristoje“.
Trys geriausi - gerbiamiausi Lietuvos virėjai
2005-04-12
Kas yra geriausias virėjas? Gal tas, kurį kas savaitę matome televizoriaus ekrane arba kuris išleido kulinarinę knygą? O gal tas, kurio restoranas visada pilnas svečių? Neieškokime moksliškai pagrįsto atsakymo, geriau klausimą „Kas geriausias Lietuvos virėjas?” užduokime patiems virėjams.
Naminis sunokusių lietuviškų uogų vynas
2005-04-12
Apie naminį vyną ir naminio vyno gamybą kalbamės su geriausią lietuvišką vyną šiemet padariusiu Raimundu Nagele iš Taručių (Rokiškio rajonas).
Česlovo Ramoškos aviečių vynas jau parduotuvių lentynose
2005-04-12
Lietuvoje atsirado naujas licencijuotas vyndarys.
Kada bus renkamas geriausias metų someljė Lietuvoje?
2005-04-12
Į šį klausimą dar atsakyti sunku. Aišku tik viena – ledai pajudėjo. Pavasarį pradėjusioje veikti profesionalių someljė mokykloje jau laikomi pirmojo kurso egzaminai. Studentai vis giliau neria į vyno žinių okeaną ir, reikia pasakyti, .... neskęsta.
Nebrangaus putojančio vyno ir vyno gėrimo ringas
2005-04-12
Lietuviai nuo seno mėgsta gaivų gėrimo putojimą burnoje. „Alita“ mums tiekia produkciją nuo 1963-ųjų, „Italiana“ – nuo 1995-ųjų, “Boslita” – nuo 1997 m. Ir išprusimas putojančio vyno srityje auga.
Kaip Lietuvoje sekasi auginti vynuoges
2005-04-12
„Sekasi, sekasi, jau daugybę metų sekasi“, – pasakytų eilinis sodininkas. Lietuvoje vynuogės sėkmingai vejasi ant tvorų ir lipa sodų namelių sienomis. Žmonės iš jų spaudžia sultis, deda į kompotus arba negailėdami palieka paukščiams sulesti. Dažniausiai auginama lietuviška vynuogė – nedidelių uogų, pusiau laukinė, daug amerikietiškų genų turinti ‘Ivanausko rastinukė’.