Silicio slėnio vyninė
2022-05-24
Vyninė „Ridge Vineyards“ pasaulyje išgarsėjo 1976 m. Paryžiaus degustacijoje, kai jos vynas „Monte Bello 1971“ buvo įvertintas 5-ta vieta ir nusileido tik tokiems rimtiems konkurentams, kaip „Château Mouton Rothschild 1970“, „Château Haut Brion 1970“, „Château Montrose 1970“ ir „Stag‘s Leap 1973“. Dar labiau vyninės reputacija pakilo 2006 m., kai išaiškėjo, kad praėjus trims dešimtmečiams „Monte Bello“ vynas išsilaikė geriausiai iš visų Paryžiaus degustacijos dalyvių.
Oregono Eola-Amity Hills AVA
2022-06-19
Oregonas ribojasi su Ramiuoju vandenynu, didingais kalnais, pelkėmis, dykumomis, kalvotomis dirbamosiomis žemėmis ir vidaus vandens keliais, todėl jo kraštovaizdis vaizdingas ir įvairus, o žemės ūkio ir žvejybos pramonė čia labai išvystyta. Valstija tiekia medieną, uogas, riešutus, sėklas, apynius, galvijus, pieno produktus, paukštienos gaminius, taip pat daugybę medžių sodinukų, dekoratyvinių augalų ir gėlių. Tarp gausybės gėrybių yra gaivių vėsaus klimato vynų, kurie gaminami vynuogynuose ir vyninėse nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio. Per pastaruosius kelerius metus Oregonas dėl savo aukštos kokybės „Pinot Noir“ ir „Chardonnay“ vynų pelnė tarptautinį pripažinimą.
Kaip gyvena Shelby Perkins
2021-07-04
Apie Shelby Perkins Harter prieš keletą metų rašėme kaip apie vieną lietuviško kraujo vyndarių pasaulyje. Shelby Perkins proprosenelis – Aleksandras Kvietkauskas. Jo sūnus Antanas su žmona Amerikoje atsirado XX a. pradžioje. Shelby motina – viena iš Antano dukterų. Shelby Perkins Harter šiuo metu kuriasi Oregone. Aplankėme ją, pasidomėjome, kaip sekasi.
Amerikietiškas Šiaurės Karolinos (JAV) vyndarystės veidas – „Woodmill Winery“
2021-08-24
Šelbi miestelyje Šiaurės Karolinoje pusryčiauju su kariškių pora, kuri ruošiasi savaigalį tuoktis vyninėje. „Dėkoju už Jūsų tarnybą“ – toks pasisveikinimas JAV įprastas, kai žmogus prisipažįsta tarnaująs armijoje. Tačiau jaunoji karė nelaiminga purto galvą – „bijau širšių, o jų vyninėje begalybė“. Širšės ten, kur cukrus, vadinasi vynuogės liepos vidury jau noksta. Važiuoju į „Wood Mill“ vyninę pažiūrėti.
Oregono „Pinot Noir“
2021-08-30
Klasikinių, pasaulinės klasės „Pinot Noir“ regionų penketuke, greta Burgundijos Prancūzijoje, Centrinio Otago Naujojoje Zelandijoje, Sonomos slėnio Kalifornijoje, Badeno ir Ahro Vokietijoje, turėtų būti ir Vilameto slėnis Oregone – JAV vakarinės pakrantės šiaurėje esančioje valstijoje. Amerikiečiai patys nuperka praktiškai visą čia pagamintą vyną, todėl jo paragauti Europoje nėra lengva. O regionas labai įdomus.
2016 m. Amerikos „Cabernet Sauvignon“
2020-11-05
Brangiausias, galingiausias, ilgaamžiškiausias JAV vynas yra “Cabernet Sauvignon” iš Kalifornijos - valstijos, kuri rytine siena ribojasi su (kaip dabar visi gerai žinome) 6 Amerikos prezidento rinkikus turinčia Nevada. Link Europos plaukia 2017 ir 2018 metais pagamintas vynas, tačiau parduotuvėse ir restoranuose vis dar galima rasti 2016 m. derliaus butelių. Pateikiame britų vyno žurnalo „Decanter“ derliaus apžvalgos (autorė Tina Gellie) santrauką.
JAV romas, degtinė, brendis ir vermutas bus apmokestinti
2020-11-11
Europos Komisija įvedė muitus 4 mlrd. JAV dolerių vertės amerikietiškos kilmės prekėms. Tarp jų pateko romas, degtinė, brendis, vermutas, tačiau vynas nebus apmokestinamas.
JAV vyno legendos „Opus One” benefisas Lietuvoje
2017-11-07
Profesionalams ir mėgėjams vyninės atstovo Čarlio Metju Vilniuje atkimšti 2006, 2008, 2010, 2013 metų derliaus vynai ne veltui stebino ypatingu taurumu, stilingumu, jautriu oro sąlygų atspindėjimu.
Gaisrai Napoje ir Sonomoje: žuvo mažiausiai 10 žmonių, sunaikintos dvi vyninės. ATNAUJINTA
2017-10-12
JAV Kalifornijos valstijoje, Napos ir Sonomos apskrityse dega gaisrai, kilę sekmadienio vakarą dėl sausų oro sąlygų, aukštos temperatūros, didžiulio vėjo, kai kur siekusio apie 50-70 m/h.
Kokainas ir vabalai
2016-05-01
Tuo metu, kai Napoleonas III jau buvo suklasifikavęs garsiąsias Bordo apeliacijas, o turtingieji bankininkai neįsivaizdavo pietų brangiame restorane be „Chateau Lafite“ vyno, kai atrodė, kad vynas tapo XIX amžiui būdingo susirūpinimo skoniu apoteoze, nutiko du dalykai. Taigi, perfrazuodamas tradicinį klausimą, pasiteirausiu: apie kokį nutikimą norite išgirsti pirmiau – linksmą ar liūdną?
Kokį vyną daro legendinės 1976 m. Paryžiaus degustacijos nugalėtojai šiandien
2016-12-12
1976 metų gegužės 24 d. Paryžiuje įvyko degustacija, po kurios kaip ant sparnų pradėjo kilti Kalifornijos vyno reputacija: niekam nežinomi Kalifornijos vynai prancūzų vertinimo komisijai pasirodė geresni už prancūziškuosius. „Time“ žurnale paviešinus nugalėtojus, „Chateau Magdelena Chardonnay“ ir „Stag‘s Leap Cabernet Sauvignon“ gimtinėje įgavo tokį statusą, kad net ir praėjus keturiasdešimčiai metų po Judgement in Paris parduodami tik išrinktųjų ratui, yra puikiai vertinami spaudos, nors skonis ir gamybos būdas gerokai pasikeitė.
Senų ‘Zinfandel‘ vynuogynai Sonomoje
2016-05-01
Tie, kas nori savo akimis pamatyti gyvą vyndarystės istoriją, turėtų aplankyti Kaliforniją ar Australiją. Lyginant su Europa, ten tikras šimtamečių vynuogynų rojus. Australijoje geriausiai išsilaikę ‘Shiraz‘, Kalifornijoje – ‘Zinfandel‘ vynmedžiai. Iš pastarųjų derliaus šiandien daromas įspūdingas vynas.
Restorane "Telegrafas" įsibegėja naujasis vasaros meniu
2015-06-03
Pasak Javier Lopez, naujasis meniu yra kur kas gaivesnis, sudarytas iš geriausius vasaros skonius atskleidžiančių patiekalų bei ingredientų, tačiau kartu ir išlaikantis tą patį restorano „Telegrafas“ konceptą – moderniai išryškinti unikalų europietišką kulinarinį skonį.
2014 metais pasaulyje buvo pagaminta 27 mlrd litrų vyno
2015-10-08
Pasaulinė vyno ir vynuogių organizacija (OIV) skelbia, kad pasaulyje pernai buvo pagaminta 27 milijardai litrų vyno.
Estetiškasis Javiero Lopezo sugrįžimas į Vilnių. Restoranas „Telegrafas“ viešbutyje „Kempinski Cathedral Square“
2014-10-08
Katalonietis virėjas pastaruosius aštuonerius metus dirbdamas geriausiuose Lietuvos restoranuose pramoko lietuviškai ir pamėgo lietuviškus produktus. Todėl jo paruoštame naujajame restorano „Telegrafas“ meniu – sūriai iš Dzūkijos, žvėriena iš Žemaitijos ir žuvis iš Kuršmarių. Be to, viskas, kas natūraliai aptinkama gamtoje užsienyje: laukinė Škotijos lašiša, laukiniai Barenco krabai, Šiaurės jūros plekšnės ir pan. Vartant meniu, susidaro įspūdis, kad vartai gurmano žinyną, o ragaudamas supranti, kad patiekalai pagaminti jautriai, dėmesingai derinant kelis ingredientus, tačiau paliekant ryškų kiekvieno jų skonį. Javieras Lopezas išlaikė savitą patiekimo estetiką: ryškūs indai, ryškios spalvos maloniai kontrastuoja su klasikiniu „Telegrafo“ interjeru.
JAV baltieji vynai
2005-04-12
Kur jūsų taurės zinfandelio mėgėjai ?
2005-04-12
Maža pasaulyje vynuogių veislių (jei iš viso yra) taip susijusių su regionu ir jo vyno kultūra, kaip ‚Zinfandel‘, neįsivaizduojama be Kalifornijos ir amerikietiškos gyvensenos. Ji plačiai paplitusi, turi be galo įdomią istoriją, ir jos vynas geriausiai iš visų vietinių vynų iliustruoja amerikietišką skonį.
Sąlygos Šampanės kilimui palankios
Apie tai, kas vyksta Šampanėje, kalbėjausi su įvairaus stambumo šampano gamintojais, skirtingo klimato šalių rinkų atstovais, įvairaus dydžio importuotojais bei šampano mėgėjais. Jei reikėtų vienu sakiniu apibendrinti tai, ką išgirdau, sakyčiau, kad šampano rinka klesti.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne