Gaisrai Napoje ir Sonomoje: žuvo mažiausiai 10 žmonių, sunaikintos dvi vyninės. ATNAUJINTA
2017-10-12
JAV Kalifornijos valstijoje, Napos ir Sonomos apskrityse dega gaisrai, kilę sekmadienio vakarą dėl sausų oro sąlygų, aukštos temperatūros, didžiulio vėjo, kai kur siekusio apie 50-70 m/h.
JAV vyno legendos „Opus One” benefisas Lietuvoje
2017-11-07
Profesionalams ir mėgėjams vyninės atstovo Čarlio Metju Vilniuje atkimšti 2006, 2008, 2010, 2013 metų derliaus vynai ne veltui stebino ypatingu taurumu, stilingumu, jautriu oro sąlygų atspindėjimu.
Senų ‘Zinfandel‘ vynuogynai Sonomoje
2016-05-01
Tie, kas nori savo akimis pamatyti gyvą vyndarystės istoriją, turėtų aplankyti Kaliforniją ar Australiją. Lyginant su Europa, ten tikras šimtamečių vynuogynų rojus. Australijoje geriausiai išsilaikę ‘Shiraz‘, Kalifornijoje – ‘Zinfandel‘ vynmedžiai. Iš pastarųjų derliaus šiandien daromas įspūdingas vynas.
Kokį vyną daro legendinės 1976 m. Paryžiaus degustacijos nugalėtojai šiandien
2016-12-12
1976 metų gegužės 24 d. Paryžiuje įvyko degustacija, po kurios kaip ant sparnų pradėjo kilti Kalifornijos vyno reputacija: niekam nežinomi Kalifornijos vynai prancūzų vertinimo komisijai pasirodė geresni už prancūziškuosius. „Time“ žurnale paviešinus nugalėtojus, „Chateau Magdelena Chardonnay“ ir „Stag‘s Leap Cabernet Sauvignon“ gimtinėje įgavo tokį statusą, kad net ir praėjus keturiasdešimčiai metų po Judgement in Paris parduodami tik išrinktųjų ratui, yra puikiai vertinami spaudos, nors skonis ir gamybos būdas gerokai pasikeitė.
Kokainas ir vabalai
2016-05-01
Tuo metu, kai Napoleonas III jau buvo suklasifikavęs garsiąsias Bordo apeliacijas, o turtingieji bankininkai neįsivaizdavo pietų brangiame restorane be „Chateau Lafite“ vyno, kai atrodė, kad vynas tapo XIX amžiui būdingo susirūpinimo skoniu apoteoze, nutiko du dalykai. Taigi, perfrazuodamas tradicinį klausimą, pasiteirausiu: apie kokį nutikimą norite išgirsti pirmiau – linksmą ar liūdną?
2014 metais pasaulyje buvo pagaminta 27 mlrd litrų vyno
2015-10-08
Pasaulinė vyno ir vynuogių organizacija (OIV) skelbia, kad pasaulyje pernai buvo pagaminta 27 milijardai litrų vyno.
Restorane "Telegrafas" įsibegėja naujasis vasaros meniu
2015-06-03
Pasak Javier Lopez, naujasis meniu yra kur kas gaivesnis, sudarytas iš geriausius vasaros skonius atskleidžiančių patiekalų bei ingredientų, tačiau kartu ir išlaikantis tą patį restorano „Telegrafas“ konceptą – moderniai išryškinti unikalų europietišką kulinarinį skonį.
Estetiškasis Javiero Lopezo sugrįžimas į Vilnių. Restoranas „Telegrafas“ viešbutyje „Kempinski Cathedral Square“
2014-10-08
Katalonietis virėjas pastaruosius aštuonerius metus dirbdamas geriausiuose Lietuvos restoranuose pramoko lietuviškai ir pamėgo lietuviškus produktus. Todėl jo paruoštame naujajame restorano „Telegrafas“ meniu – sūriai iš Dzūkijos, žvėriena iš Žemaitijos ir žuvis iš Kuršmarių. Be to, viskas, kas natūraliai aptinkama gamtoje užsienyje: laukinė Škotijos lašiša, laukiniai Barenco krabai, Šiaurės jūros plekšnės ir pan. Vartant meniu, susidaro įspūdis, kad vartai gurmano žinyną, o ragaudamas supranti, kad patiekalai pagaminti jautriai, dėmesingai derinant kelis ingredientus, tačiau paliekant ryškų kiekvieno jų skonį. Javieras Lopezas išlaikė savitą patiekimo estetiką: ryškūs indai, ryškios spalvos maloniai kontrastuoja su klasikiniu „Telegrafo“ interjeru.
JAV baltieji vynai
2005-04-12
Kur jūsų taurės zinfandelio mėgėjai ?
2005-04-12
Maža pasaulyje vynuogių veislių (jei iš viso yra) taip susijusių su regionu ir jo vyno kultūra, kaip ‚Zinfandel‘, neįsivaizduojama be Kalifornijos ir amerikietiškos gyvensenos. Ji plačiai paplitusi, turi be galo įdomią istoriją, ir jos vynas geriausiai iš visų vietinių vynų iliustruoja amerikietišką skonį.
Sąlygos Šampanės kilimui palankios
Apie tai, kas vyksta Šampanėje, kalbėjausi su įvairaus stambumo šampano gamintojais, skirtingo klimato šalių rinkų atstovais, įvairaus dydžio importuotojais bei šampano mėgėjais. Jei reikėtų vienu sakiniu apibendrinti tai, ką išgirdau, sakyčiau, kad šampano rinka klesti.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne