Įsibėgėjant pavasariniams žemės ūko darbams, dalis lietuvių pradeda sezoną su naujomis viltimis. Europos Sąjunga pagaliau pripažino Lietuvą vynuogių auginimo šalimi, taip atverdama daugiau galimybių vystytis vynuogininkystei ir vyndarystei. Apie vynuogynų dabartį ir ateitį kalbame su Lietuvos vynuogininkų asociacijos prezidentu Ramūnu Pilveliu ir vyndariu Raimundu Nagele.
Pragaištingos pavasario šalnos, lietus, miltligė, vėsus vasaros vidurys – 2021 – aisiais buvo ne pačios palankiausios sąlygos gaminti vyną Bordo. Ankstyvoji ‚Merlot‘ nesuskubo prinokti, bet ‚Cabernet Sauvingon‘ gavosi geras. Klasikinio bordo entuziastai trina rankas iš džiaugsmo, bet visgi perkant 2021- ųjų derliaus bordo, reikia rinktis atidžiai.
Vyninė „Ridge Vineyards“ pasaulyje išgarsėjo 1976 m. Paryžiaus degustacijoje, kai jos vynas „Monte Bello 1971“ buvo įvertintas 5-ta vieta ir nusileido tik tokiems rimtiems konkurentams, kaip „Château Mouton Rothschild 1970“, „Château Haut Brion 1970“, „Château Montrose 1970“ ir „Stag‘s Leap 1973“. Dar labiau vyninės reputacija pakilo 2006 m., kai išaiškėjo, kad praėjus trims dešimtmečiams „Monte Bello“ vynas išsilaikė geriausiai iš visų Paryžiaus degustacijos dalyvių.
Apie natūralųjį vyną kalbama daug. Vyndariai noriai vartoja šį terminą, tačiau neretai niekaip neįsipareigoja, nes sąvoka „natūralusis vynas“ daugelyje šalių yra teisiškai neapibrėžta ir įstatymo nesaugoma , tad natūraliojo vyno kokybė ir stilius labai varijuoja. Siūlome prisiminti šį judėjimą įkvėpusį Jules’į Chauvet ir paklausti jo mokinių Eric Texier ir Mathieu Lapierre, kokias vertybes jie perėmė iš savo mokytojo.
Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne
We use cookies to improve the quality of our service. You can cancel them any time. By continuing browsing, You accept Privacy Policy